Honza dostal od banky nejnižší možnou nabídku, která na trhu byla, a banka mu ji propočetla a schválila. Bohužel až v návrhu úvěrových smluv objevil další skryté podmínky, které bude muset splnit, aby na slíbenou sazbu vůbec dosáhnul. Nakonec se měsíční splátka zdražila cca o 3500 Kč.
Jana vyhledala služby hypotečního poradce, který jí ale v podstatě jen dal nabídku na úrokovou sazbu úvěru. Odeslal propočet na banku a tím pro něj práce skončila, což není mezi poradci výjimkou. Jana si pak sama musela oběhat všechny dokumenty, detailně projít úvěrovou smlouvu a pohlídat si čerpání. Byla docela překvapená, když od známých zjistila, že takhle to běžně nechodí.
Monika a Ivo si jako manželé vzali hypotéku. Teď se bohužel rozvádí a potřebují vypořádat majetek. Protože si Monika nechává byt, bere si novou hypotéku na vyplacení Ivoše. Při vypořádání rozvodu už chtěli mít oba dva jistotu, že banka úvěr schválí a vše proběhne hladce. Bohužel většina bank chce dodat nejdřív potvrzení od soudu, než hypotéku potvrdí, čímž se dostali do patové situace. Frenkee ale zvládl získat schválení úveru ještě před rozhodnutím soudu.
Pavel dostal nabídku od realitní společnosti, která spěchala na prodej nemovitosti před koncem roku. Když prý složí peníze do advokátní úschovy do 10 dnů, dostane slevu 250 000 Kč. Povedlo se… výsledná cena bytu se slevou byla 5,5 mil. Kč. Přitom standardně trvá hypotéku vyřídit zhruba 1 měsíc. Je potřeba zajistit propočet hypotéky, scoring, registry, podepsat úvěrové smlouvy a vytvořit návrhy na vklad na katastr.
Petr dostal přislíbený úvěr od banky s tím, že rozhodně nebude problém ho schválit. Proto neváhal a zaplatil rezervační poplatek za nemovitost, kterou měl zájem úvěrem financovat. Realita byla ale nakonec taková, že úvěr nedostal a přišel tak o 200 000 Kč v rámci rezervačního poplatku.